Witamy na stronie Koła Inicjatyw Studenckich!


Koło Inicjatyw Studenckich działa przy Rybnickim Ośrodku Naukowo-Dydaktycznym Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach.

Warsztaty nauki szybkiego czytania


           Chcesz zwiększyć szybkość swojego czytania nawet o 50%? – tak działacze Koła Inicjatyw Studenckich zachęcali studentów rybnickiego Kampusu do udziału w warsztatach szybkiego czytania, które odbyły się w gmachu Uniwersytetu Ekonomicznego 12 kwietnia br.

        Zostały one zorganizowane w współpracy z Intelektualnie.pl, a kurs poprowadził Przemysław Molenda – Certyfikowany trener intelektualnie.pl.

        Czytać potrafi każdy, nie każdy jednak potrafi robić to szybko i jednocześnie uważnie. Wielu z nas dostrzega ten problem i korzysta z tak licznie oferowanych różnorodnych warsztatów. Szkolenie organizowane przez KIS cieszyło się dużym zainteresowaniem może właśnie z tego powodu. Przybyli studenci mieli okazje „nauczyć się” czytać jedną z metod oferowanych przez intelektualnie.pl. Najpierw jednak każdy mógł zmierzyć się ze sobą i swoją szybkością czytania. Okazuje się, że można ją zwiększyć nawet 4-krotnie! Czytając ze wskaźnikiem, mamy "fizyczną" kontrolę nad prędkością czytania. Często czytając odpływamy gdzieś daleko. Myślimy o wakacjach, przyjaciołach, problemach, sprawach do załatwienia, a to właśnie oznacza, że nas mózg zaczyna się nudzić! Jak wyeliminować ten problem? Czytając ze wskaźnikiem! Po ponownym zmierzeniu czasu czytania okazało się że jego szybkość nieco wzrosła. Ponadto studenci otrzymali prezent w formie mailowej – kilka dodatkowych porad na temat efektywniejszego wykorzystywania swojej umiejętności czytania.

        Może warto poświęcić trochę czasu na swój rozwój i zapisać się na kurs szybkiego czytania? Przed zbliżającą się sesja, taka umiejętność na pewno się nie zmarnuje!;)
 
Justyna Kowol
 
Pobierz plakat w pełnej rozdzielczości