Witamy na stronie Koła Inicjatyw Studenckich!


Koło Inicjatyw Studenckich działa przy Rybnickim Ośrodku Naukowo-Dydaktycznym Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach.

Wizyta na Giełdzie Papierów Wartościowych


    W Rybnickim Ośrodku Naukowo – Dydaktycznym swoją działalność odnowiło Koło Inicjatyw Studenckich pod nadzorem dr Michała Kopiasa. Wyłoniono nowe władze, do Koła przyłączyli się nowi studenci, pojawiły się nowe pomysły. Wpierw jednak KIS postanowił się „zjednoczyć” i przy okazji nabyć umiejętności poruszania się w świecie akcji i obligacji.
    Kilka reprezentantów koła wybrało się w podróż do stolicy. Celem było dotarcie na Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie. 17 grudnia br. po długiej podróży, studenci stanęli na progu tej instytucji.
    Ku zaskoczeniu uczestników wyjazdu Giełda mieszcząca się przy ulicy Książęcej niczym nie przypomina tej, która jest ukazywana w wielu filmach. Z góry mogli obserwować kurs akcji i obligacji w sali notowań, wokół panuje cisza i spokój. Informacje zdobyte w Warszawie przydadzą się członkom KIS-u podczas konkursu organizowanego przez Gazetę Giełdy PARKIET, tj. X edycji Internetowej Gry Giełdowej toczącej się od 15 grudnia, gdzie każdy z nich sprawdzi swoje szczęście i obeznanie w wielkim świecie papierów wartościowych. Studenci mają do dyspozycji 100 tys. zł, które powinny zostać pomnożone.
    Przedstawiciele KIS-u po zdobyciu wiadomości dotyczących rynku papierów wartościowych postanowili przy okazji zwiedzić naszą piękną stolicę. Studenci przemaszerowali kilkanaście kilometrów tego mroźnego dnia i oto co zobaczyli: Pałac Prezydencki, Pałac Kultury i Nauki, Plac Zamkowy i Grób Nieznanego Żołnierza. Wyprawa trwająca ponad 18 godzin sprawiła, że uczestnicy zintegrowali się oraz zebrali pomysły, energię i siły na dalszą pracę. Był to bardzo udany dzień.
  Jako nowy członek KIS-u, chciałam w imieniu wszystkich uczestników tego wyjazdu podziękować tym, którzy pomogli nam zrealizować nasze małe marzenia. DZIĘKUJEMY!

Autor: Justyna Kowol