Witamy na stronie Koła Inicjatyw Studenckich!


Koło Inicjatyw Studenckich działa przy Rybnickim Ośrodku Naukowo-Dydaktycznym Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach.

Twoja droga do sukcesu - zawód Doradca Podatkowy

        Koło Inicjatyw Studenckich we współpracy ze Śląskim Oddziałem Krajowej Izby Doradców Podatkowych zorganizowało prelekcję dla studentów zainteresowanych w przyszłości właśnie tym zawodem. Spotkanie pod tytułem „Twoja droga do sukcesu – zawód Doradca Podatkowy” poprowadził Piotr Maciejewski – Zastępca Przewodniczącego Śląskiego Oddziału Krajowej Izby Doradców Podatkowych. Prelekcja odbyła się w budynku Uniwersytetu Ekonomicznego w Rybniku (ROND) 29 marca 2011r.

         Grupa zainteresowanych miała okazję dowiedzieć się czym jest zawód Doradcy Podatkowego, jakie korzyści płyną z jego wykonywania oraz jak zaplanować swoją ścieżkę kariery aby nim zostać. Jak zapewnił prowadzący, jest jeszcze sporo miejsc pracy w tej branży, lecz zajmą je tylko najlepsi. Aby zostać Doradcą Podatkowym trzeba zdobyć wyższe wykształcenie, mieć pełną zdolność do czynności prawnych, korzystać w pełni z praw publicznych, posiadać nieskazitelny charakter i swoim dotychczasowym postępowaniem dawać rękojmię prawidłowego wykonywania zawodu Doradcy Podatkowego, a także zaliczyć dwuetapowy test Krajowej Izby Doradców Podatkowych zawierający pytania z zakresu ekonomii i prawa oraz odbyć w Polsce dwuletnią praktykę zawodową. Dlaczego właśnie wybrać ten zawód? Bo jest to zawód młody, dynamiczny, ciągle rozwijający się, dlatego też, że jest to jeden z zawodów zaufania publicznego. Jest to bardzo ciekawy fach prawniczy, szczególny dlatego, że łączy pracę prawnika i finansisty. Daje możliwości zatrudnienia zarówno w wielkich międzynarodowych korporacjach jak i we własnych kancelariach podatkowych.

         Wielu studentów utwierdziło się w przekonaniu, że to właśnie jest ich droga do sukcesu oraz że zrobią wszystko aby zostać jednym z najlepszych Doradców Podatkowych. Życzymy im powodzenia i dziękujemy za przybycie!Pobierz plakat w pełnej rozdzielczości