Koło Inicjatyw Studenckich
Witamy na stronie Koła Inicjatyw Studenckich!


Koło Inicjatyw Studenckich działa przy Rybnickim Ośrodku Naukowo-Dydaktycznym Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach.

"SPOTKANIE Z GIEŁDĄ"LLLLL


        Na terenie rybnickiego kampusu, a dokładnie w gmachu Uniwersytetu Ekonomicznego w dniach 02-16.03.2011 odbył się w ramach projektu „Giełda przyszłości” cykl szkoleń pt. „Spotkanie z giełdą”. Cykl ten został zorganizowany przez Koło Inicjatyw Studenckich i Biuro Maklerskie Alior Banku. W warsztatach tych brało udział ok. 60 osób, byli to studenci naszego uniwersytetu, a także klienci Alior Banku.

        Szkolenie odbyło się w trzech etapach. Pierwszy z nich poprowadził Zastępca Dyrektora Biura Maklerskiego Marcin Mierzawa, który przedstawił podstawowe zagadnienia dotyczące giełdy i praktyczne wskazówki wykorzystywane w operacjach rynkowych ujęte jako „Psychologia inwestowania”. Uczestnicy podczas dyskusji mieli okazję porównać swoje wnioski i spostrzeżenia z inwestowania na giełdzie z doświadczeniem wieloletniego pracownika Alior Banku.

Kolejne spotkanie związane z „Podstawami analizy fundamentalnej” poprowadził Piotr Nęczyński, Makler papierów wartościowych. Uczestnicy wysłuchali obszernego wykładu, który może im pomóc znaleźć w przyszłości odpowiedzi na pytanie w jakie akcje inwestować opierając się na podstawie szacunkowej wartości akcji spółki. Na ostatnim szkoleniu mieliśmy zaszczyt gościć Marcina Brendotę, analityka Biura Maklerskiego, który podzielił się z uczestnikami swoją wiedza z zakresu podstaw analizy technicznej, która ma za zadanie wyznaczenie momentów, kiedy warto jest dany papier wartościowy kupić, a kiedy sprzedać. Omówione zostały liczne wskaźniki wspierające prognozy. 

Uczestnicy po zakończeniu cyklu szkoleń otrzymali certyfikaty potwierdzające ich udział w szkoleniu oraz możliwość skorzystania z specjalnej oferty usług brokerskich przygotowanej przez Alior Bank (m.in. bezpłatne otwarcie i prowadzenie rachunku, bezpłatny dostęp do notowań w czasie rzeczywistym, bezpłatne przelewy internetowe, oprocentowanie środków pieniężnych 4% od połowy środków w powiązaniu z lokata nocną, zmniejszone prowizje).

Pragniemy podziękować wszystkim prelegentom i pracownikom Alior Banku odpowiedzialnym za zorganizowanie „Spotkań z giełdą”, działaczom KIS-u oraz wszystkim zainteresowanym za tak liczne uczestnictwo

autor: Justyna Kowol